SPEKTAKL

 

GENEZA
Spektakl oparty jest na słuchowisku autorstwa Michała Zygmunta „Bajki znad Odry”, które należą do cyklu projektów artystycznych inspirowanych dziedzictwem Nadodrza, takich jak: seria instrumentów Odra Guitars, słuchowisko Tajemnicze zniknięcie Eryka Kani i płyta Oder Orchestra.                 Słuchowisko grane na żywo nawiązuje w formie do najlepszych tradycji klasycznych teatrów radiowych i jest nostalgicznym powrotem magii radia, jego kameralności i gry wyobraźni.

 

Występują:

Nina Nu: śpiewająca aktorka. Współpracuje z najwybitniejszymi artystami polskimi m.in. w Kabarecie z Olgą Lipińska, w Dzienniku z Jackiem Fedorowiczem. Jej głos znany jest słuchaczom z wielu działań muzycznych: m.in. Żywiołaka, Wiolonczele z miasta, H2O. Posiada ogromne doświadczenie lektorskie w produkcjach filmowych dla dzieci: dubbinguje m.in. Tree Fu Tom, Pingwinek Popolo, Mapeciątka, Strażak Sam czy Fraglesy. Pisze teksty i współkomponuje autorskie piosenki. Więcej na http://www.ninanu.art.pl 

Michał Zygmunt: gitarzysta, muzyk,kompozytor. Na co dzień pracuje w międzynarodowym gronie muzyków w najlepszych studiach nagraniowych w Polsce. Jest pomysłodawcą wielu inicjatyw artystycznych: 5 płyt autorskich, słuchowisk oraz muzyki filmowej, wydarzeń kulturalnych, filmów dokumentalnych a nawet serii gitar dedykowanych Odrze- Odra Guitars. Więcej na http://www.acoustic.pl

OPIS SPEKTAKLU:

W ZAARANŻOWANYM NA SCENIE STUDIU RADIOWYM DWOJE ARTYSTÓW NA ŻYWO I PRZY POMOCY OPOWIEŚCI I ODGŁOSÓW ZNAD RZEKI PRZENOSI WIDZA W NADRZECZNĄ PRZESTRZEŃ. DWA SNOPY ŚWIATŁA, WYCISZONA ATMOSFERA STAREGO SŁUCHOWISKA TO 45 MINUT Z TEATREM WYOBRAŹNI. SPEKTAKL OPARTY JEST NA INTERAKCJI DWOJGA ARTYSTÓW. LEKTORKI-AKTORKI CZYTAJĄCEJ I ŚPIEWAJĄCEJ BAJKI, KTÓRA WCIELA SIĘ WE WSZYSTKIE POSTACIE ZNANE Z RZECZNYCH ŁĄK : MARĘ, KRÓLA RZEKI WIADRUSA, PTASZKI WĘDROWNICZKI. JEJ UZUPEŁNIENIEM JEST MUZYKA, KTÓRA NA ŻYWO PRZY POMOCY ODGŁOSÓW ZNAD RZEKI , BUDUJE OPOWIEŚĆ PEŁNĄ TAJEMNICZYCH STUKÓW, ODGŁOSÓW, DŹWIĘKÓW. KTÓRA NA RÓWNI PRZESTRASZY I UKOI. MUZYKA ILUSTRACYJNA WYKONANA NA ŻYWO W SŁUCHOWISKU POWSTAJE Z NADODRZAŃSKICH SAMPLI – KRÓTKICH FRAGMENTÓW NAGRAŃ PRZYRODY, BRZĘKU ŁAŃCUCHÓW PROMÓW RZECZNYCH, DŹWIĘKÓW ZAKURZONYCH FORTEPIANÓW Z BOCZNYCH NAW POCYSTERSKICH KOŚCIOŁÓW CZY SZUMU STARYCH DĘBÓW. POJAWIAJĄ SIĘ TEŻ PIOSENKI, KTÓRE ZABIERAJĄ SŁUCHACZA W NADRZECZNE PRZESTRZENIE I CHOĆ BAJKI POCHODZĄ ZNAD ODRY, UKAZUJĄ SWÓJ UNIWERSALNY CHARAKTER. WSZYSTKO POŁĄCZONE JEST PROSTĄ ELEKTRONIKĄ, GENEROWANĄ PRZY POMOCY APLIKACJI NA TELEFONY KOMÓRKOWE, TABLETY I DYKTAFON.

https://www.youtube.com/watch?v=_2tBsg5Nwhg&list=UUndY0TzEI9HSdPvZ28p0aew

Przy okazji spektaklu proponujemy również twórcze warsztaty dla dzieci, młodzieży lub dorosłych: Twórzmy słuchowisko

Opis warsztatów: Twórzmy słuchowisko
Co zrobimy? Będziemy wcielać się w role wybranych bohaterów, wykorzystamy sample znad rzeki a przy pomocy rzeczy codziennego użytku, tych które nas otaczają, nauczymy się budować i wydobywać dźwięki nadające właściwy klimat opowieści. Fabułę możemy oprzeć np na miejscowej legendzie .
Jak zrobimy? Pozbieramy przedmioty , które są wokół takie jak krzesło, okno, skrzypiące drzwi, hałasy i stuki. Pokażemy jak do tworzenia słuchowiska można używać popularnych aplikacji na telefony i tablety. Pokażemy jak zbierać i wykorzystać takie dźwięki przy pomocy aplikacji i prostych programów, które każdy może mieć w swoim telefonie. Z zebranych dźwięków stworzymy muzyczne ilustracje do fragmentów słuchowiska.
Czego się nauczymy? Dowiemy się jak ilustrować budować emocje. przy okazji nauczymy się zasad obsługi mikrofonów, samplera, mikrofonów pojemnościowych , aplikacji muzycznych i prostych instrumentów elektronicznych.
Dla kogo? Oferujemy dzieciom, młodzieży lub osobom dorosłym czynne uczestniczenie w powstawaniu słuchowiska , które powstanie za pomocą prostych i popularnych obecnie aplikacji na telefony i tablety.

 

Kontakt:  Monika 511 040 267

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s